5386
България
Пускат движението по част от бул. „Рогошко шосе“ в Пловдив до края на годинатаДо края на годината ще бъде пуснато движението по едното платно на бул. „Рогошко шосе“ в Пловдив в участъка до моста над река Пясъчник.Това съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и управителят на фирмата изпълнител Паун Иванов по време на инспекция на строителните дейности.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 24 Ноември 2025, 11:47 ч.
До края на годината ще бъде пуснато движението по едното платно на бул. „Рогошко шосе“ в Пловдив в участъка до моста над река Пясъчник. Това съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и управителят на фирмата изпълнител Паун Иванов по време на инспекция на строителните дейности. В момента преминаването на автомобили е разрешено от 17:00 ч. до 8:00 ч. Ремонтната дейност обхваща цялата отсечка с дължина 4,3 км – от кръговото кръстовище на бул. „Северен“ до границата с община „Марица“. Подменя се носещият пласт на пътното платно, водопроводът и канализацията, като са изградени ново улично осветление, канална мрежа и тротоар, посочи Иванов. Ремонтът се финансира изцяло от държавния бюджет. След Нова година започва обновяването на второто платно, както и на най-урбанизираната част на булеварда при кръговото кръстовище с бул. „Северен“. Целта е през следващата година „Рогошко шосе“ да бъде изцяло ремонтирано, заяви кметът. Той отбеляза, че през миналата и настоящата година са стартирани реконструкции на четири от входно-изходните артерии на Пловдив.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
|
|
|
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
|
|
|
Публично обсъждане на отчета за изпълнението на бюджета на Община Ловеч за 2025 г. ще се състои на 30 юни
|
|
|
Екоинспекцията във Варна организира проверка заради влошеното качество на водата за къпане в района на Офицерския плаж
|
|
|
Идентично предложение за изграждане на електропровод, част от проект за ветрогенераторен парк в Голо Бърдо, е внесено в Общинския съвет в Перник
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Радомир отложи разглеждането на докладна и обсъди ключови общински въпроси
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Районна прокуратура – Габрово разследва причиняването на телесни повреди на двама мъже при сбиване в града
|
|
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
5386
ЗАПАЗИ
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши на днешното си заседание Общинският съвет.
В доклада ...